День библиографии в школьной библиотеке

«Бібліографія – золотий ключ до знань»

17.02.15-18.02.15 р. шкільними бібліотекарями був проведений комплексний захід: ігри (бібліотечне  доміно, бібліотечно-бібліографічна гра   «Словарь - это вселенная в алфавитном порядке»), виставки (бібліографічних  посібників «Книги про книги», «Рекомендуємо найцікавіші книжки», «Журнальна веселка»), відеоурок «Секреты успешной работы с печатными изданиями».День библиографии ООШ № 103

Гра  «бібліотечне  доміно» успішно пройшла  в 6-х класах. Діти були активними, правильно відповідали на більшість запитань, сумлінно шукали відповідь на питання на картках «Як називається книга в м’якій обкладинці», «Як називається картка читача», «Як називається відділ бібліотеки, де книги видають додому», «Назви першу друковану книжку»,  «Що таке «раритет» і т.п., уважно слухали розповідь про бібліографічні  посібники для дітей. Найкомпетентнішими учасниками показали себе в 6-б класі Дубовик М. (відзначився і у класі, і в паралелі), у 6-г – Кужель О., Правди К.і М.,Єремко Д.та ін. Переможці отримали нагороди – невеликі іграшки.

Виставки наглядно знайомили школярів з тематичними посібниками, списками рекомендованої літератури: «Письменники України – дітям» (список книг, рекомендованих ЮНЕСКО), «Українська сучасна дитяча проза», «Сучасна дитяча зарубіжна література», списки за захопленнями «Юному аквариумисту» та ін., інформаційні списки «Нові надходження до шкільної бібліотеки».

            Розповідь бібліотекаря К.І.Іванової про історію виникнення бібліографії, першого бібліографа Каллімаха перенесли десятикласників у далеку давнину, презентація «Секреты успешной работы с печатными изданиями»  допомогла зрозуміти значення та необхідність використання бібліографії як важливого способу аналітико – синтетичної обробки документів. Учні занотовували до зошитів основні поняття та зразки бібліографічних описів різних видань, адже ці знання будуть їм потрібні для складання списків використаної літератури після важливих письмових робіт, і не тільки.

        Заходи Дня бібліографії сприяли підвищенню рівня читацької  культури та активності  учнів 5-11 класів, усвідомлення цінності знань та навичок в галузі інформаційного самообслуговування; розуміння того, яку реальну допомогу ці знання та вміння можуть надати їм в різних сферах практичної діяльності: навчальній, науково-пізнавальній, самоосвітній, дозвіллєвій, професійній.

К.І. Іванова, завідуюча бібліотекою.

Поделитесь этой статьей с друзьями!)

Обсуждение закрыто

Рейтинг@Mail.ru Запорожье. Городской портал.