Історія школи № 103, Запоріжжя

ООШ 103

                   ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ ЗАКЛАДУ

     23-го березня 1989 виконавчим комітетом Запорізької міської ради народних депутатів з метою поліпшення естетичного виховання школярів міста було прийнято рішення № 103 «Про відкриття шкіл-комплексів естетичного виховання в місті Запоріжжі».

   Згідно даного рішення з першого вересня 1989 року було відкрито школу-комплекс естетичного виховання в Південному мікрорайоні міста. До складу комплексу увійшли школа-новобудова № 103 та дитяча школа мистецтв № 2.

   Рішенням виконкому Комунарської районної ради народних депутатів № 268 від 12-го вересня 1991-го було затверджено Положення про школу-комплекс естетичного виховання №103. У червні 1996 року школі-комплексу естетичного виховання присвоєно нову назву «Середня загальноосвітня школа комплекс естетичного виховання з поглибленим вивченням іноземних мов № 103».

  

За роки свого існування школа чотири рази змінювала свою назву згідно рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради № 452/71 від 25.11.04 «Про затвердження та реєстрацію Статуту Запорізького навчально-виховного комплексу естетичного профілю № 103 Запорізької міської ради Запорізької області». Дану назву школа мала до червня 2014 року, після чого стала загальноосвітньою школою № 103 І-ІІІ ступенів.

Символічним є те, що протягом 23 років існування школи першим і єдиним керівником установи була Олена Володимирівна Ляшенко.

Lyashenko

Олена Володимирівна закінчила Київський державний університет в 1968 році за спеціальністю «Російська філологія», отримала звання вчитель-методист, в 1984 році нагороджена знаком «Відмінник народної освіти», була депутатом чотирьох скликань Запорізької міської ради народних депутатів.

  Директором Олена Володимирівна Ляшенко була призначена, коли школа ще потребувала добудови. Тому перед колективом закладу постало завдання добудувати і підготувати школу до першого вересня 1989 року.

Деякий час вчителі на чолі з директором працювали будівельниками, кожен готував свій кабінет, щоб зустріти учнів. Викладачі прибирали будівельне сміття і збирали тільки ввезені нові меблі. І завдяки плідній праці колективу День знань, перший в історії існування школи, відбувся!

Так склалося, що з першим своїм випуском школа підтримує міцні зв'язки. Закінчивши школу, а потім факультет романо-германської філології Запорізького Державного Університету, в якості викладачів англійської мови в школу повернулися Андрейчикова Тетяна Миколаївна і Шевченко Інна Вікторівна.

   Школа пам'ятає своїх перших випускників, що стали першими в історії школи медалістами:

• Кирилова Ольга

• Ляшенко Тетяна

• Панченко Олександр

• Денисова Лариса

• Тікієвська Наталія

• Провоз Едуард.

За 19 років існування школи золоті і срібні медалі отримали 130 випускників, якими колектив вчителів та учнів по праву пишається.

   Випуск 1989 був початківцем шкільного самоврядування, яке очолив Войтенко Ігор.

За роки існування школи колектив змінювався нечасто. На кінець навчального року в закладі навчалося 1076 учнів в 38 класах.

Педагогічний колектив складається з 86 вчителів та керівників гуртків. Серед них:

- вчителів-методистів - 18,

- вчителів, які мають звання «Старший учитель» - 22,

- вчителів вищої категорії - 39,

- вчителів першої категорії - 19,

- вчителів другої категорії - 12,

- вчителів-спеціаліастов - 10.        

     Вищу освіту мають 74 викладачі.

Колектив школи плідно працює, вирішуючи основні освітні завдання, багато членів колективу підвищили свою кваліфікацію в стінах школи.

      З моменту утворення наш навчальний заклад досяг позитивних результатів своєї діяльності в багатьох сферах. У школі склалися свої унікальні традиції.

   Учні школи - багаторазові призери предметних олімпіад. Школярі, що навчалися в класах з  поглибленим вивченням іноземних мов, складають гідну конкуренцію одноліткам  міста і області. Серед них є переможці обласних та республіканських олімпіад з різних предметів.

     Рік за роком школа підтверджувала свій естетичний профіль: поряд з предметами державного стандарту в школі працювали гуртки естетичного виховання.

       Керівниками гуртків є справжні професіонали своєї справи, які працюють у школі за сумісництвом. Хореограф Землянкіна А.П.(ДимоваА.П.) очолює танцювальний колектив «Сузір'я», Новинський І.А. -  «Джерело».  Ці колективи неодноразово ставали переможцями районного та обласного конкурсу «Таланти твої, Україно», дипломантами міжнародного конкурсу в Болгарії, а також стали переможцями телевізійного конкурсу «Крок до зірок»

Вокальний гурток «Дзвінкі голоси» очолює Л.С. Падалка. Цей колектив також неодноразово ставав переможцем і призером районних і обласних конкурсів.

     У школі створено театральний гурток  ШУТ, яким керує справжній патріот школи Євген Ярославович Козьмик. Він працює в школі № 103 з дня його заснування за сумісництвом. Нині  є провідним актором театральної трупи художнього музично -драматичного театру ім. Магара. Цей гурток також є переможцем шкільних, районних, обласних конкурсів, а сам Євген Ярославович в 2008 році був нагороджений премією мера міста Запоріжжя за видатні досягнення в гуртковій роботі.

За недовгий період існування школи склалося безліч традицій. Наприклад, гурток «Пам'ять серця», створений учителем історії Радчуком В.В.

 Музей бойової слави тісно співпрацює з ветеранськими організаціями району. Ветерани - постійні гості на шкільних святах, багато експонатів музею надані ними, і сам музей був організований з ініціативи ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Учні школи люблять запрошувати до себе в гості ветеранів, тому завжди готують урочисті концерти, організовують уроки Мужності, разом з ветеранами школярі відвідують районні та міські заходи. Наприклад, День визволення міста Запоріжжя та День Перемоги члени гуртка «Пам'ять серця» завжди проводять з ветеранами на переправі через Дніпро. До цих урочистостей школа готується заздалегідь: діти роблять подарунки, створюють вітальні листівки для ветеранів, розучують пісні і готують театральні військові постановки.

У ЗОШ № 103 існує традиція вибирати шкільний парламент, до складу якого входять кращі з кращих учнів. До шкільних виборів всі готуються відповідально: обирається комісія, друкуються бюлетні, готуються урни, встановлюються кабінки для голосування. Кожен учень школи має право проголосувати, пред'явивши щоденник. Під час виборів у школі навіть працює свій екзит-пол! За результатами голосування обирається Кабінет Міністрів і Президент школи.

Кабінет Міністрів школи №103 планує свою роботу в різних напрямках: трудові відносини, суботники, збір макулатури, рейди з озеленення школи, конкурси пісні та танцю, презентації країн, виїзні концерти у підшефних військових частинах, організація художніх виставок дитячих робіт, спільні засідання педради школи і учнівського самоврядування. Вся діяльність парламенту школи відображається в шкільній газеті «Non stop», яку з цікавістю читають не тільки учні, а й вчителі та батьки.

Школу-комплекс естетичного профілю № 103, справді , можна вважати кузнею виховання кадрів!

Свого часу керівниками навчальних закладів Комунарського району № 107, 97, 7, 88 стали вчителі нашої школи.

   Нині у ВНЗ Запоріжжя працюють Зубковська Н.А. і Ленчук І.А., Захарова Н.А.,

Путій О.А., і багато інших наших випускників, які захистили кандидатські дисертації.

 У ЗОІППО протягом довгого часу працювали колишній заступник директора школи

з навчально-виховної роботи Путій Т.М. та логопед Лупіновіч С.М.

Багаторічна і системна співпраця об'єднує ЗОШ №103 з ЗОІППО. Вивчався й узагальнювався досвід школи з естетичного виховання. На базі школи регулярно проходять семінари з російської філології, фізичного виховання й іноземної філології.

У 2008 році кафедрою фізичного виховання ЗОІППО і компанією «Біола» на базі школи було проведено семінар на тему: «Здоровий с

Директор Сытенко Н.Ю.

посіб життя». Учні 11-х класів пройшли діагностику стану свого здоров'я.

   Серед випускників школи багато таких, що подають надії в банківській справі, економіці, юриспруденції, журналістиці та багатьох інших галузях.

   Упевнені: наші випускники впишуть свої імена ще не в одну сторінку історії нашої країни, і ми будемо ними пишатися!

У 2013-2014 році школу очолював Крамчанін В'ячеслав Михайлович, а з червня 2014 року керівником навчального закладу № 103 стала Ситенко Неля Юріївна.

   ЗОШ № 103 є молодим навчальним закладом Запоріжжя, і нас чекає ще багато перемог попереду!